Seznam kompenzuje propad SRanku indexací

Největší událost na českém internetu, tedy z pohledu nás tvůrců stránek a „online lidí“, je bez pochyb nasazení nového Seznambota verze 3.0, který má být skvělý (skoro jako můj blog). Jenže si na pomoc pozval „SRank kata“, ten se jako ve filmu Postřižiny zhostil zkracování.

I mě zkrátil SR prakticky na všech webech. Drastické propady jako například z SR60 na SR20 nepotěší asi nikoho. Na druhou stranu bylo to nutné. Jak bylo podotknuto na WebFairu, získat s novým webem SR60 nebylo nijak těžké, ale bez PageRanku se odkazy stejně slušně prodat nedali, takže to zas tak užitečné nebylo.

Sice jsem přišel o pěkný SRank na mnoha webech, ale na oplátku se kochám rostoucím počtem zaindexovaných stránek. To mě velmi štvalo, neboť indexace u Seznamu byla tragicky pomalá a před nasazením nového bota se zastavila úplně a můj web o Kindle 3 tak dostával nový obsah, ale zaindexované byli pouze 2 stránky!

V SERPu jsem tedy vlastně celou dobu nebyl, což mě neskutečně štvalo a jediný Google držel návštěvnost. Nyní už jsem se dostal alespoň na 6. stránku na frázi „Amazon Kindle“ a těším se na první návštěvníky ze Seznamu.

Výsledkem je tedy SRankový masakr za který jsme dostali cenu útěchy v podobě rychlejšího indexování a samozřejmě i výsledků. Osobně se mi tedy nezdají výsledky vždy zcela dobré… na některé fráze je to zlepšení, ale na obecné je to utrpení stále.