Seznam a změna klíčových slov

Začátkem týdne jsem vystavoval fakturu jednomu proviznímu systému, který mám nasazený na jednom starém MFA webu, kde je perfektně cílen. Bohužel hledanost klíčového slova už je mizivá.

Přesto mi to nějaké drobné hodí, tak proč z toho nezkusit vymačkat o něco více. Opět jsem tedy vsadil na statistiku hledanosti u Seznamu, který je přeci jen pro tento web hlavním zdrojem návštěvnosti.

Ještě před pár týdny jsem byl na prvním či druhém místě a nyní jsem se propadl o další dvě. To se projevilo i na těch malých výdělcích. Zjistil jsem však něcoo zajímavého.

Moje MFA bylo cíleno na příliš obecné slovo, které už se prakticky nehledá, zato tříslovné spojení má docela stálou hledanost. Zamířil jsem rovnou na FTP, stáhnul index.html a otevřel ho v Notepad++.

Přidal jsem odstavec, kde byla hledaná fráze dvakrát, změnil patičku (samozřejmě přidal frázi) a změnil title a H1. Hotovo, uploadovat zpět a přidat znovu stránku do vyhledávání na Seznamu.

Do 24 hodin jsem se posunul na danou frázi výše, takže jsem mezi TOP 3. Nejdříve se samozřejmě aktualizoval náhled stránky, brzy však i titulek.

Výsledky hmatatelné (zisk) zatím nemám, na to je brzy, navíc přemýšlím o tom, že se pokusím jít ještě víš. Mrknout bych měl možná i na umístění u Googlu.