Rekonstrukce webu je hazard

Už je to několik dní, co vyšel nový WordPress 3.2. Stále však není oficiální česká verze, ale nechtělo se mi čekat, neboť mi padla do oka nová šablona Twenty Eleven. Řekl jsem si, že by mohla být ideální obměnou pro jeden web.

Nasadil jsem jí na web, který měl poměrně starou šablonu a celkově potřeboval zásadní změny. Jenže také je to web, který mi momentálně nese z Skliku nejvíce. CTR několik procent a jako by stále rostl.

Na nové šabloně se mi líbila především tzv. Showcase strana, která se hodí pro menší magazín. Zvýrazněné příspěvky a seznam několika dalších, k tomu ještě sidebar, když je třeba.

Bojím se však dopadu na výdělek a návštěvnost. Původní web byl totiž spíše minisite. Abych však využil potenciál rostoucí návštěvnosti a získal si více návštěvníků, přidal jsem i články, jedná se o populární zařízení, takže zpráv je dost.

Kostra však stále byla taková, že homepage byla plná textu (obecné kecy) a výpis několika posledních článků byl v sidebaru. Nyní jsem však musel hlavní stranu přepsat na dva odstavce, kde jsem napsal i to, že proběhla změna a zvýraznily se především články, které dřív na homepage nebyly celé vidět.

Je tedy jasné, že hustota klíčových slov by mohla utrpět. Abych to alespoň trochu napravil, přidal jsem ještě pár vět do (zatím) nevyužitého sidebaru a jeden sidebar je nevyužit i nad patičkou, takže tam asi také něco hodím.

Tento web už jsem předělával několikrát a pokaždé to mělo pro pozice ve vyhledávání, především u Seznamu, blahodárný vliv. Snad to tak bude i tentokrát. Je vidět, že aktualizované weby jsou to, co vyhledávače chtějí, tak jim udělám radost a na homepage bude teď více čerstvého obsahu a to častěji.

Zisky však nyní tak slavné asi nebudou, neboť jsem měl reklamu (468×250) na homepage a pak pod titulkem článků. Nyní na homepage přijde jiná reklama, která se však zatím nezobrazuje, takže zisk za dnešek asi příliš dobrý nebude. Alespoň však uvidím, zda návštěvníci klikají jen na homepage či také v článcích.