Registrací hodně, plateb pomálu

Dnes jsem dostal nápad, podívat se na statistiky za delší časové období u affiliate HellSpy. Většinou se totiž podívám pouze na tabulku „Dnes“. Byl to však celkem smutný pohled.

Je to několik dní co vyšel článek od Petra Jeníka nazvaný Za kvalitní služby si lidi rádi zaplatí. Tedy kromě Čechů. Bohužel musím uznat, že je to celkem trefné.

Když to vezmu empiricky, tak registrací je trojnásobně více než plateb. Tedy logicky, kdyby lidé byli ochotnější platit si za služby, vydělal bych přibližně trojnásobně více…

I když pravděpodobně více než trojnásobně, neboť HellSpy garantuje opakovanou provizi na dalších 30 dnů od registrace uživatele. Zisk by tedy mohl být třeba pětinásobný.

Jelikož však jako národ šetříme a to i kredity, které si nakoupíme na stahování, ocenil bych raději stálou provizi za přivedeného „stahovače“ i  za cenu menších %.

Nevlastním však žádné warez fórum s tisíci UIP, jedu pouze v řádů stovek, takže logicky i mé zisky jsou nižší. Warez jako svůj byznys nechci, ale lidi na ty vyhledávací boxy od HellSpy docela letí (tip pro vás) a každá koruna se počítá…

Osobní zamyšlení: Když na to tak koukám (i ostatní výdělky), asi se budu muset pustit do zahraničí. Zamakat na angličtině a dělat weby anglicky. Více návštěvníků a větší šance na slušný výdělek.