Přečetl jsem: Podnikání v USA

Nechal jsem se zlákat nedávnou nabídkou od Johna Vanhary, který svojí knihu Podnikání v USA začal prodávat i jako e-book. Jako majitel čtečky elektronických knih Amazon Kindle a obdivovatel úspěšných lidí, jsem nemohl odolat.

Knihu jsem úspěšně a bez útrap přečetl a přiznám se, že ne jedním dechem, ale to nijak nesnižuje její kvality. Pro mnohé je John celkem známým česko-americkým blogerem a také si knihu dost lidí koupilo v papírové verzi. O své dojmy se tedy podělím spíše s těmi, kteří nad jejím čtením váhají.

Své krátké shrnutí dojmů bych začal tím, že kniha je čtivá. Nejsou to takové ty typické odstavce plné blábolů, které omílají furt to samé dokola až vás to uspí. Zároveň je plná informací. Může se zdát stručná, ale každopádně se dozvíte maximum.

Přiznám se, že sem vůbec nějak příliš neuvažoval o tom podnikat v USA, tedy seriózně. Každopádně nyní si připadám, že o tom vím vše potřebné. A mám „sto chutí“ se sebrat a letět do Nevady podnikat.

Nejlepší na této knize však je, že i když vás podnikání v USA nezajímá, víte, že tam podnikat nechcete či nebudete, stále stojí za přečtení. Jste podnikatelé? Určitě si jí přečtěte. Mě donutila zamyslet se nad tím, jak o byznyse přemýšlím a to považují za dobré. Má tedy co říct i nám internetovým podnikatelům v České republice.

Cena je navíc lidová a dokonce si jí můžete vybrat ($1,$2 nebo $5). Přiznám se, že jsem zaplatil jeden dolar, tedy asi 18 Kč, ale kvůli tomu, že jsem měl na kartě jen pár drobných a chtěl jsem se pustit do čtení hned. Nelitoval bych však ani $5 a ještě přispěji…