Optimalizace reklamních ploch

Po slibném konci roku, kdy se výdělky zvedly až několikrát, následoval začátek roku 2012. Ten si nevedl o nic hůře a první polovina ledna celkem ušla, ale potom už to nestálo za nic.

Na statistiku v Skliku jsem smutně koukal skoro 3 týdny, až jsem se rozhodl začít s tím něco dělat. Ne ani tak doplňovat obsah, ale pohrát si s reklamními plochami.

Začal rozměry a umístěním. V sidebaru je sice plocha krásně sladěná a sedne tam jak prdel na hrnec, ale návštěvníci si jí evidentně moc nevšímají. Naopak úspěch jsem zaznamenal u ploch dlouhých hned nad obsahem.

Vyměnit je však třeba i barvy, neboť reklamy sice hezky vypadají, když jsou sladěné, ale snadno se přehlédnou. Je to sice drsné, plácnout na oranžově laděný web reklamní plochu se čtyřmi odkazy v modré barvě (#0000FF), ale jde o zisk…

Ani nevím proč, ale jen tak jsem weby prohlédl ještě ve Firefoxu, běžně používám Chrome, a zjistil, že plochy jsou posunuté a ze strany kouká sotva jeden inzerát. Byli vložené za špatný div, ale problém s tím měl jen FF.

Výsledky mám možnost sledovat sice jen pár dní, ale jsou pozitivní. Teď když se proklikovost vrátila na přijatelnou hodnotu, bude třeba začít pracovat na dalších faktorech – především návštěvnost.

Přemýšlím sice o testování různých ploch, ale vzhledem k velkému počtu možných kombinací, by to bylo časově náročné, takže to prozatím nechám stranou.