Online fakturaci raději placenou

Je to již více než rok, co podnikám. Hned od začátku jsem řešil to, jakým způsobem budu provádět vystavování faktur. Opravdu se mi nechtělo se s tím patlat v Excelu apod.

Zaujal mě online fakturační systém Fakturoid. Jelikož jsem v roce 2010 stačil vystavit pouze několik faktur, směle jsem se vlezl do tarifu zdarma. Letos už jsem jsem však fakturoval více a 5 kontaktů mi rozhodně nestačí.

Jelikož se jednalo stále o fakturaci reklamním systémům, tedy pouze mně pro daňové přiznání a nebylo třeba je nikomu posílat, nijak jsem to první polovinu roku neřešil.

Během roku jsem narazil na další online fakturační systémy, za které uvedu Fucto, NuIS či BillApp. Nejnadějněji vypadal první zmíněný systém, který jsem se rozhodl využívat pro své skromné fakturování.

Výhoda byla neomezený počet kontaktů, narozdíl od Fakturoidu. Maximálně 3 faktury měsíčně, do toho bych se snad i vešel, takže bych nemusel nic platit a nebo by mi stačil tarif za 89 Kč/měs.

Horší design bych přežil, oproti Fakturoidu méně komfortní a elegantní, ale zase levnější. Jenže jsem znovu vystavil 3 faktury, vyčerpal limit a musel čekat na další měsíc. Nyní je to již nějaký ten měsíc, co se mi nevynuloval limit a načítání dat z ARESu také nefunguje.

Jelikož nyní potřebuji vystavit fakturu, začal jsem vše řešit. Opět prozkoušel konkurenci a zjistil jsem, že většina je „mrtvá“, žádné známky údržby, často špatně počeštěný systém a zbytečně složité rozhraní.

Přestal jsem tedy být škudlil a rozhodl se za komfor zaplatit a objednat si vyšší tarif u Fakturoidu. Jako student platím 90 Kč/měs. (normálně 150 Kč) a 20 kontaktů mi snad nějakou dobu vystačí. Za to pohodlí to bezpochyby stojí, tvůrci jsou ochotní a je vidět, že rozhodně nehrozí, že by tento systém „umřel“.