Obsah na web i bez psaní

Webová stránka, to není pouze grafika, je to především text. Ten se musí napsat, jde jej samozřejmě generovat, ale to momentálně nebudeme řešit. Někdo jej musí napsat.

Co když však právě my psát nechceme. Pokud nemáte na psaní čas či vám to nejde, pak pro vás tento článek bude možná inspirací. Zaměříme se totiž nejen na placený obsah, tedy texty na zakázku, ale i na odstranění textu úplně!

Copywriting, takové pěkné anglické slovo, které se používá pro psaní textu na webové stránky i jiné propagační materiály. Když texty na svůj web potřebujete a nechcete si to všechno napsat sami, tak se vám může hodit copywriter. Texty sepíše, vše bude v pořádku slohově i gramaticky. Nevýhodou je především cena v řádu min. několika stovek za normostranu (1 NS = 1 800 znaků).

Šetříte co nejvíce? Pak doporučuji najít si „pisálky“. Tak bychom mohli označit ty, kteří se nazývají copywritery ale píší za 50 Kč/NS. Nechci aby to vyznělo, že jsou to nějaký amatéři, ale často to bývají studenti. Pokud však budete mít štěstí, najdete i velmi dobré a text může být kvalitní. Pro MFA či minisites celkem dobrá volba.

To jsou všechno varianty, které počítají s textem. Chcete však text maximálně eliminovat? Zkuste video! Do začátku vám bude stačit levná HD kamera, program na nějaké základní úpravy a zbytek už je na vašem talentu. Pokud dokážete zaujmout a zábavnou formou sdělit lidem to co by jinak četli, je to ideální. Navíc talkshow v textové podobě je nuda…

Nejde to samozřejmě použít pro všechna témata, ale podcasty jsou i u nás stále populárnější a lidé se rádi podívají. Spousta lidí se takto dostala například do Stream.cz apod. Videa točí za peníze. Nebo pak můžete reklamu vkládat do videí.Možnost jak na tom vydělat je hodně. Určitě je to alternativa, která však není pro každého.