Marketingové vychytávky v roce 2022: Co se hodí mít?

Máte dokonalý produkt nebo službu. Těžko z nich ale budete mít užitek, když je neumíte dostat ke svým klientům. Jaké výdobytky dnešní doby zařadit do svého podnikání?

Reference jsou skvělý marketingový nástroj

Byl někdo s vaším produktem nebo službou spokojený? Požádejte jej o pár slov o tom, proč s vámi spolupracovat i příště. Reference hýbou dnešním světem. Pokud ještě tato součást chybí na vašem webu, je potřeba s tím něco udělat. Doporučení je vždy lákadlem pro ostatní klienty. Máte skvělý produkt a víte o zákazníkovi, který s ním byl spokojen? Požádejte ho o referenci. Jako protislužbu za jeho čas můžete nabídnout třeba slevový kupón na další nákup.

Notifikace pomalu nahrazují e-mailing

E-maily stále rozesílá spousta společností. Čte je ale vůbec někdo? Já jsem se v poslední době odhlásila z odběru většiny newsletterů. Přestaly mě zajímat. Hodilo by se ale mít stále možnost využívat slev nebo akčních nabídek u oblíbených e-shopů. A to jde právě pomocí notifikací. Když si tuhle šikovnou vlastnost svého webu zařídíte, klient ji musí odsouhlasit. K zasílání notifikací se tak sám přihlašuje. A teď už záleží na vás, jak často mu budete nabízet své produkty nebo služby, případně zajímavosti. Notifikace jsou kraťoučké, žádné nudné čtení.

Gamifikace obsahu

Máte e-shop, fajn. Lidé si ale dnes přejí dostat za svůj čas co nejvíce zábavy i slev. Vymyslete hru, vymyslete příběh, vymyslete soutěž. Může se jednat třeba o bojovku, to je úplně jedno. Buďte originální a zapojte své klienty do hry. Kdo si hraje, nezlobí. Zákazník se přeje nejen dozvědět informace o produktech, ale také se pobavit. Zkusíte přidat video? Bavit se budou obě strany.

Haha, už si hodně zařídíte i sami, bez agentury. Máte nápad? Šup s ním do světa!