Koncovka .CO dobývá svět

Včera jsem na Dragově blogu četl o tom, že už byl pokořen jeden milion zaregistrovaných domén s touto koncovkou. Ani mě nepřekvapuje, že se tak stalo u GoDaddy, neboť jsem sám nedávno podlehl jejich nabídce a registroval u nich tři domény (jednu .CO) a založil hosting.

Nechci však psát o tom, jak perfektní má marketing GoDaddy, ale o tom co si myslím o koncovce .CO, která je nyní dost propagovaná a kromě žhavé .XXX také populární. Dokáže být důstojnou nástupkyní .COM?

Osobně si myslím, že ať je propagovaná sebelépe (COmmercial, COmpany, COrporation či COnnect) tak přeci jen .COM je zaběhlejší a přijde mi i víc sexy. Asi to bude tím „M“ na konci, které jí tak přirozeně uzavírá.

Faktem však je, že spousta klíčových slov už je obsazená… spíš skoro všechny. Takže nové koncovky jsou jistě vítané a .CO o to více, neboť k „dokonalosti“ jí chybí pouze jedno písmenko. Ano, narážím na překlepové varianty, které jsou určitě jedním z důvodů, proč se předpokládá růst popularity v dalších letech.

Pro nás Čechy má však význam i samotné „CO“, neboť toto slovo používáme docela často např. „hádej CO“ či „hustý CO?“. Zde tedy přichází v úvahu právě domain hacky, takže schválně kdo si zaregistruje HUSTY.CO, nebo víte o lepší? Mě zatím nic lepšího nenapadlo.

Cena v přepočtu pod 200 Kč je přijatelná a z tohoto pohledu tedy není žádný důvod proč nad doménou s koncovkou .CO neuvažovat. Za cenu vyšší už by to bylo na zamyšlení, přeci jen by to musela být hodně dobrá doména.