ESET blokuje weby na IC.cz

Včera jsem toho sice moc neudělal (na webu) – natíral, nosil a griloval, k večeru spíše pil, ale zjistil jsem zajímavou hrůzostrašnou věc. ESET (ty antiviry) blokuje weby od IC.cz. Ne všechny, ale některý určitě.

Přišel jsem na to tak, že jsem si nainstaloval nový Smart Security 5 RC, abych se podíval a ozkoušel, jestli se vyplatí si zaplatit za licenci (studentskou samozřejmě). Teď však nevím, jestli mám být rád nebo ne.

Chtěl jsem ještě večer mrknout na jeden web, který už mám roky a i přesto, že běží na subdoméně OWN.cz, tak momentálně mi nese dost dobře. Jenže na mě vyskočil nápis „Access denied“ od ESETu.

Docela problém bych řekl. Že zrovna tato doména od IC.cz se dostala na blacklist antiviru, možná jsou tam další, nezkoušel jsem všechny. Určitě se mi to ale nelíbí.

V Analytics bohužel nevyčtu, kolik procent návštěvníků používá ESET, i když je by to tam vlastně nepustilo. Každopádně nějaká část to bude a každý návštěvník dobrý. Schválně to někdo zkuste, jestli to dělá ESET i u vás či jiný antivir (AVAST v poho).

Doplněno: Taky YC.cz, WU.cz, BYL.cz, WEBOVKA.eu, WEBPARK.cz, VYJIMECNY.cz, OKAMZITE.eu, E-BLOG.cz, YW.sk, HUSTEJ.net, CLANWEB.cz, PHORUM.cz, CLANHOST.cz – tak to je zatraceně dost domén.