Challenge jako motivace

Možná si pamatujete na Rybí Challenge. Pro ty kdo nevědí, tak před dvěma roky byla internetová soutěž, kde bylo cílem dosáhnout za 5 měsíců příjem 100 000 Kč/měsíčně. Každý začínal od nuly.

Jelikož moje produktivita během posledních měsíců velmi, velmi hodně klesla, je třeba s tím něco dělat. Podnikám a rád bych měl alespoň nějaký slušný příjem. Dárky něco stojí, hlad mám taky a jsem student.

Nemám ambice opakovat tuto soutěž. Nepotřebuji měsíčně tak velký příjem, ale zkrátka se potřebuji nakopnout. Jsem líný a nedokážu si sednout a zmáknout rychle co potřebuji a mít volno.

A to je ten cíl. Vlastně jeden z mnoha. Zkrátka se chci naučit (nebo spíš donutit) používat Wunderlist, kde si budu stanovovat úkoly na nejbližší dny a každý den si sednout, koncentrovat se a co nejrychleji danou práci zvládnout a poté mít volno. Ne se s tím patlat celý den, jen se dvě hodiny koncentrovat a hotovo.

To by mě mělo posunout k dalším cílům. Jako pravidelná aktualizace některých webů a s tím související zvýšení návštěvnosti – a hlavně vyšší zisky. A celkově tedy pozvednutí příjmu na vyšší levely.

Zároveň bych o tom chtěl i psát sem na blog, jak se mi daří apod. Abych svoje (ne)úspěchy měl napsané a věděl, že to vidí i ostatní. To bude samozřejmě motivací. Vyčlením na to tag, aby se to nepletlo.

Ještě však nevím, jak dlouho ten challenge bude trvat. Původně jsem myslel 1 měsíc, ale nyní se mi to zdá málo. Maximum bude však do konce roku, ještě o tom zapřemýšlím.

Uf, už teď jsem z toho zmoženej, bude to náročný. Ještě do toho škola a další povinnosti. Chci se však začít stavět na vlastní nohy, naučit se organizovat práci a hlavně jí rychle udělat.