Aleluja! Bannerová reklama na Skliku

Všichni jsme na tuto chvíli čekali. Sklik není rovnocennou konkurencí pro AdSense a právě bannerová reklama byla esem v rukávu Googlu. Seznam si sice dal na čas, ale včera se v partnerské sekci Skliku zobrazilo hlášení o spuštění tohoto druhu reklamy.

Zatím jí však ještě nikde neuvidíme, neboť inzerenti tuto novinku ve svém rozhraní zatím nemají. Partneři tak mají čas její zobrazování zakázat. Jenže, kdo by to dělal, že?

Rozměry, které bude možné využít pro bannery najdete přímo v nápovědě Seznamu na stránce Šablony reklamních formátů. Některé z nich mám, takže jsem sám zvědavý, zda se tak nezlepší moje statistika.

Prozatím můžeme pouze doufat, neboť ani toto nemusí Sklik spasit a nám přinést větší zisk. Mohlo by to však sebrat inzerenty systému AdExpert, který se v oblasti bannerové reklamy úspěšně prosadil.

Jak už psal Drago, ve svém článku Sklik spouští bannerovou reklamu, není možné se volit pouze inzeráty nebo pouze bannery. Snad se i toto časem přidá, neboť relevance u Skliku je někdy nulová a to i přesto, že na dané téma inzeráty má.